Taksirle yaralamada şüpheli olarak hakkımda suçsuz yere dava açılıyor napabilirim

• kalın yazı3ay öncesinde olmuş bi olay hakkında size danışmak istedim.bana bu konuda bilgilendirme yaparsanız şimdiden çok teşekkür ederim.Bi kalın yazıfirmada servis şoförü olarak 3ay öncesinde çalışıyordum.servisle 20km hızla caddede kendi yolundan giderken ara sokaktan çok süratli bir biçimde motor gelip sol on taraftan çarpıyor ve ön kaputtan doğru sol tarafa şahıs düşüyor ve ilk mudaleyi ben orda yapıyorum ben ambulans çağırıyorum ambulansla şahıs hastaneye götürülüyor ve ben olay yerinde polis memurlarla kalıyorum şahısa ulasanbilmek icin telefon numarası istememe rağmen vermiyor yaninda ehliyeti ruhsatı kaski hiç biseyide yok ama 3 ay sonra benim hakkimda taksirle yaralamadan hakkında mahkeme açılıyor ve şahsın 18yada 18de küçük olduğu öne sürülüyor bu olayla yanimda olan iki tanede tanigim var ve mahkemede beni taksirle yaralamada şüpheli olarak suçlamıyorum napabilirim?şimdiden çok teşekkür ederim