Haksiz yere acılan tazminat davası

• Kardeşim bundan yaklaşık bir buçuk yıl önce kırmızı ışıkta beklerken öndeki motorsikletli şahsa motosiklet geri kaydığı için vuruyor. Cok hafif bir carpma sonucu motosiklet yana dogru devriliyor. Trafik polisi cagriliyor tutanak tutuluyor.Kardesim Kişiyle acile gidiyor olay anı acil raporunda kişide herhangibir kırık çıkık vs bulunmadığı ayaktan tedavi edilerek gönderildiği açıkça belirtiliyor. Mobese görüntüsü yok ancak tutanakta motosiklet geri kayarak aracıma çarpmıştır ben çarpmadım yazıyor.Ancak yinede arkadaki araç kardeşimin olduğundan yüzde yüz kusurlu bulunuyor. Hastane cikisi sahis kardesimden motosikletinin tamiri icin para istiyor. Jantinin hafifce egik oldugunu soyluyor kardesim .cebindeki 200 tlyi kendisne veriyor .telefonunu veriyor. Daha Fazla bir masrafi olursa da o odeyebilecegini belirtiyor.Ancak adam olaydan 2 ay sonra alınan lif kopmasi nedeniyle iş göremezlik raporu ile önce sigorta şirketinden 3800 tl para alıyor. Sonra kardeşime tazminat davası açıyor. Sonuç olarak Kardeşim 32000 tl para cezasına çarptırılıyor. Kardeşim üzerine sadece 1 arabası olan bir maaşla çalışan düşük gelirli bir vatandaş. Itiraz etti sonuca ancak karsi tarafta parayi az buldugundan itiraz etmis . Tamamen haksiz kazanc elde etmeye calisan bir kisinin adalet nasilda arkasinda duruyor insan sasiriyor.kisi motosikleti ile kuryelik yapan biri ve bir gun bile moturunu kullanamadigi olmamis .yuzde 15 lik is goremezlik raporunu doktorlar nasil veriyor ,adalet bu mu demeden duramıyorum. Süreç nasıl devam eder nasil bir yol izlenmeli yardımcı olursanız sevinirim.