Ses Kaydıyla Cinsel Suçun İspatı

• Ben 22 Yaşında Bir Gencim , Bir Kız İle Yaşı 18,19 Arası Yüz Yüze Konuşup Birbirimiz İle Samimi Olduktan Sonra İnstagram Adresini Aldım Ve Konuşmaya Başladık Normal Olarak Sonra Numarasını İstedim , Kendisi Verdi Ve O Günün Gecesi Konuşmaya Başladık Ve Birbirimizden Hoşlandığımızı Anladık Ve Ben Onu Eve Yemek Yapmaya Davet Ettim Oda Kabul Etti Ve Ben Birkaç Cinsel İstekte Bulundum Oda Normal Bir Ses İle Ben İstemiyorum Benzeri Bir Konuşma Yaptı( Aramızda Tehdit Hakaret Küfür Olmadı ) Bende Bizim Anlaşayamacağımızı Söyleyip Konuşmayı Bitirdim. En Son Bana Mesaj Atmış ( Benim seni mutlu edip sana Güvendiğimi kanıtlamam için illa böyle bir şeye girmek zorunda miyim ? ) Bende( Evet ) Dedim Ve Konuşma Tamamen Bitti.

1 Kendisi İle Konuşma Kaydımı Telefonuna Kaydetmiş Ancak Sadece Ben Cinsel İstekte Bulunacağım Konuşma Anı Olabilir , Ondan Öncesi Olmayabilir

2 Ses Kaydını Başkalarına Dinletmiş Olabilir

3 Aramızdaki Konuşma 1 Aydan Fazla Oldu

4 Bu Konu İle İlişkin Öner'iniz Nedir Acaba Nasıl Bir Yol İzlenir

• Kişinin kendisine karşı işlenen bir cinsel suçu ispat amacıyla ses kaydı yapması yasaldır. Bu şekilde yapılan kayıtla ceza muhakemesinde yasal delil olarak kabul edilmektedir.

Cinsel suçların ispatında taraflar arasındaki ilişkinin biçimi, ne kadar sürdüğü, iletişimin mahiyeti ve sergilenen davranışların cinsel arzuları tatmin amacı taşıyıp taşımadığı değerlendirilir.

Somut durumunuzu bulunduğunuz yerde bir ceza avukatı ile yüz yüze tartışınız.