Uyusturucu sucu nedeniyle denetimli serbestlik ve memurluk

• Benim hakkımda 2012 yilinda esrardan denetim serbestlik uygulaması yapıldı.6 - 7 ay denetimli serbestlik surdu, temiz bi sekilde bitirdim. Aradan 5 sene gecti, hic bir kovusturma olmadi ve dilekce yazp sildirdim. Başka da hicbir kaydim yok, zaten fakat yinede uyapta gozukuor, bu durum uzman cavuslukta güvenlik sorusturmasnda sikinti cikarirmi cikarirsa hakkimizi ariyabilirmiyiz?

• Güvenlik soruşturması, kişinin adli sicil kaydı dışındaki her türlü bilgisini de kapsamaktadır. Bazı mesleklerde güvenlik soruşturması olumsuz çıkanlar mesleğe kabul edilmemektedir. Askerlikle ilgili tüm mesleklerde güvenlik soruşturmasının olumlu çıkması, mesleğe kabul şartı olarak kabul edilmiştir. Hakkınızda uyuşturucu madde nedeniyle denetimli serbestlik uygulandığı için güvenlik soruşturması olumsuz çıkabilir. Güvenlik soruşturmasının olumsuz çıkması nedeniyle memuriyete atanmamanız halinde, bu işleme karşı iptal davası açabilirsiniz.

• hocam merhaba. 191/1 den hagb ve denetimli serbestlik alan birisi milli eğitim bakanlığı tarafından 48.maddenin 8.bendi gerekçe gösterilip atamasının iptal edilmesinde hukuki açıdan uygunluk var mıdır ? milli eğitim bakanlığının bu konu ile alakalı özel kanun ve yönetmelikleri yok askeriye ve polislikte olduğu gibi ve 657 sayılı devlet memurlarında belirtilen nitelikli suçlar arasında da değil aynı zaman da hagb hukuki sonuç doğurmayan bir şey olduğunu düşündüğümüz vakit takdir yetkisi ile adli sicil ve sabıka kaydı olmayan hakkında herhangi bir istihbari kaydı olmayan birini sadece bahsettiğim bu şeyden hagb aldı diye elemeleri hukuki açidan ne kadar doğrudur ?

• @ramazan-yılmaz, içinde söyledi: Uyusturucu sucu nedeniyle denetimli serbestlik ve memurluk

hocam merhaba. 191/1 den hagb ve denetimli serbestlik alan birisi milli eğitim bakanlığı tarafından 48.maddenin 8.bendi gerekçe gösterilip atamasının iptal edilmesinde hukuki açıdan uygunluk var mıdır ? milli eğitim bakanlığının bu konu ile alakalı özel kanun ve yönetmelikleri yok askeriye ve polislikte olduğu gibi ve 657 sayılı devlet memurlarında belirtilen nitelikli suçlar arasında da değil aynı zaman da hagb hukuki sonuç doğurmayan bir şey olduğunu düşündüğümüz vakit takdir yetkisi ile adli sicil ve sabıka kaydı olmayan hakkında herhangi bir istihbari kaydı olmayan birini sadece bahsettiğim bu şeyden hagb aldı diye elemeleri hukuki açidan ne kadar doğrudur ?

Hocam merhabalar, bu konu yüzünden güvenlik soruşturmanız olumsuz mu geldi?

• Bende ayni durum söz konusu. güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlanıyorsa izlenecek yol hakkında bilgi paylaşabilir misiniz

• @berkectz, içinde söyledi: Uyusturucu sucu nedeniyle denetimli serbestlik ve memurluk

Bende ayni durum söz konusu. güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlanıyorsa izlenecek yol hakkında bilgi paylaşabilir misiniz

Hocam ben de aynı durumdayım size ulaşabileceğim bir sosyal medya hesabı var mı, bu konuda yardımlaşalım.