Nitelikli cinsel istismar  • merhaba; ben 25 yaşındayım. yegenim face üzerinden erkek arkadaş bulmak adına birisi ile konusuyordu.çocuk kızdan cıplak fotograf istedi cinsel tekliflerde bulundu. benim kontrolumdeydi facesi ve ben bunları görünce onunla tartıştım.ben konuşma dememe ragmen devam etti rahat hareket edebilmek için benden kurtulmaya çalıştı konuşmaz oldu cevap vermez oldu.çocuk kızı okuldada cinsel taciz etmeye falan başlamış. ben öfkeyle onu tehdit etmeye başladım. bir erkegin ne kadar ileri gidebilecegini göstermek istedim. ya olanları ailene anlatırsın ya da bana cıplak fotografını gönderirsin diye tehdit etmeye başladım. amacım ailesine anlatırken benim şuclu gözükmemdi. bunun üzerine o da beraber kaldıgımız bir akşamda onu istismar ettigimi söylemiş. biz cok samimiydik yegenim 12 yaşına henüz girmemişti birde 6 yaşında erkek yegenim vardı biz cogunlukla beraber yatar oynasırdık. abi kardeş gibi gıdıklamalar öpmeler falan. O akşam benim davranışlarımı cinsel algılayıp taciz ettigimi söylemiş. memesini ellediğimi öptüğümü söylemiş. öyle birşey olmadı sanıyorum kol altından gıdıklamalarımı meme elleme olarak algılamış boynundan yanagından öpmüştüm sevgi gösterisi işte ama mememi öptü falan demiş. aile şikayetçi olmadıklarını söylemişlerdi. ama ifade vermeye gittigimde anne ve kızı şikayetçi dediler. kamu davası acılacak agır ceza mahkemesinde yargılanacaksın dedi barodan cmk den gelen avukat.

    1. sorum şikayetçi olmadıkları halde ifade verildigi için mi şikayetçi kabul edildiler yoksa gerçekten şikayetçi mi oldular ?
    2. sorum beni tanıyan herkez böyle bir istismarda bulunmayacagımı bilir kızın söylediginin aksini ıspatlayamazsam [ki mümkün degil] kesinlikle hapiz cezası alır mıyım ya da ne kadar alırım beraat alma ihtimalim nedir ?
      şu anda tutuksuz yargılanıyorum ve bu olay 1 yıl önce gerçekleşti. o dönemde asker oldugum için şimdi ifade verebildim.


  • Benzer bir olay benim başıma geldi. Aile şikayetçi oldu, sonra şikayetten vazgeçmesine rağmen hakkımda ağır ceza mahkemesinde nitelikli cinsel istismar suçundan dava açıldı. Dava neticesinde 10 yıl ceza aldım, dosyayı temyiz ettim şu an Yargıtayda. Sizin anlattığınız olayda da ceza alma ihtimaliniz var gözüküyor. Kendinize bir avukat tutun ama avukatla birlikte davayı takip edin.Ben avukat tutmadım, baro bir avukat verdi. Mahkemeye bir kere gittim daha sonra ne gittim ne geldim ve ceza yediğimi öğrendim.davanızı takip edin yoksa nitelikli cinsel istismar suçu çok vahim bir suç. hakimler de önyargılı yaklaşıyor.