İptal davası güvenlik soruşturması

• Sözleşmeli olarak atandığım kamu kurumundan hakkımdaki istihbari nitelikteki bilgiden dolayı güvenlik soruşturmasından ret aldım. İdare mahkemesine dava açtım. İdare mahkemesinin ret kararına karşı Ankara bölge idare mahkemesine itiraz ettim. Ankara bölge idare mahkemesi eğer beni haklı bulursa karar kesinleşir mi? Çünkü işe iade olduktan sonra tekrar görevimden olurum korkusu var...

• Türkiye'de üç dereceli yargılama sistemi mevcut. İptal davasına karşı yaptığınız istinaf başvurusu Bölge İdare Mahkemesi'nde görülecektir. İstinaf aşamasından sonra da kararın temyiz aşaması olacaktır.

• İyİ gunler askeri personelin İzmire egitimde guvenlik soruşturmasından sözleşmem fesh edildi ankara da actığım yürütme durdurmayı kazandım karsı taraf avukatı bölge idare mahkemesine istinaf gönderdi ve sanırsam davam İzmirde görülmediği için yetkisizlik verecek bu süreç nasıl ilerleyecek ve tekrar geri döndüğüm ve 2 yıl gecen meslekten açığa mı alınacağı veya sözleşmeyi tekrar mı fesh edecekler İzmirde sonuçlanan kadar cevabınız için teşekkürler