Cinsel İstismar Suçunda İspat ve Deliller

• Merhabalar Baran bey. Bir cinsel istismar iftirasina ugradim. Karakolda ifade verdikten sonra saliverildim. Savcilik iddaname hazirladi 103. 1cumle. Nufuzu kotuye kullanma ve zincirleme olarak. Paralarini veremedim diye iftiraya ugradim dedim Durusmada bittikten sonra savci mutaala verdi. Para goz onunde bulundurulmaya bilir. Hizli ve ani hareketler sanik supheden yararlanir ilkesi nedeniyle sarkintilik duzeyinde kalmasi ve cezalandirmami istedi. 2. Durusmada ceza kesildi. Barodan avukat tutmustum. Olayi hic onemsemedim bile. Hakimden ve kendilerinden en ufak bir delil istedim. Delil yok ve ceza kesildi. Simdi sanik supheden yararlanir ilkesi nedeniyle sarkintilik duzeyinde kalmas dedi. Benim bu ilkeyle yararlanip beraay etmem gerekmiyormuydu. Magdur 16 yasinda ve kendini rahatlikla.ifade edebiliyr oz guvene sahip. Ve iddalarina gore olay 6 aydan uzun bir sure.gectikten sonra sikayetci oldular. Zaman asimindan yararlanamiyor muydum. Dosyayi temyize gonderdim ceza kesinlesirse yatarim ne kadar olur aldigim ceza 4 yil 8 ay beni bilgilendirsenz cok sevnirim.

• Cinsel istismar suçunda tanık mevcut değilse mağdurun tutarlı beyanı, tarafların ilişkileri, olayın gerçekleştiği yer, taraflar arasında husumet olup olmadığı vb. birçok kriter değerlendirilerek bir sonuca gidilir. Ayrıntıları avukatınızla konuşunuz.

Suçun zamanaşımı süresi 15 yıldır. 4 yıl 8 ay süreli bir cinsel suçun yatarı 30 aydır.