Kasten yaralama tazminat davası

• Merhabalar. Ben 19 yaşındayım ve ögrenciyim. Komşumuzun oğlu ile kardeşim kavga ediyor ve kavga sonucunda kardesimin dudağı patliyor. Kardeşim komşumuz kendisine vuracak diye uzaklaşıp annemi arıyor. Annem aşağıya indiğinde " bu kaçıncı yeter artık, köpek gibi herkese zarar veriyorsun. Fiziksel temasta bulunmayın diyor." Bunun üzerine necla isimli şahıs yani komşumuz sen benim oğluma nasıl köpek dersin diye annemin boğazına yapışıyor. Annem astım ve depresyon hastası. Daha sonrasında beni aradı bende çalıştığım yerden çıkarak annemin yanına gittim. Necla H. Gorusmek icin kapisini çaldim. " Kim o? Dedi asiye ben dedim. Açar mısın kapıyi konuşalim dedim .Sen ne cesaretle benim kapıma geliyorsun şerefsiz, orospu diyerek bana hakarette bulundu. Bende sen ne diyorsun dedim. Senin küçük bacaklarını kırarım dedi. Bende yiyorsa gel kır gerizekali dedim. Asansore doğru yöneldim ve kapısını açarak kolumdan tuttu. Karşı komşusunun kapısını çalarak alın şunu elimde kalacak dedi ve saçıma yapıştı. Kollarımi, boğazımı çizdi ve bacaklarıma tekme ile vurdu. Asansore bindim hala bana tehditlee savurarak seni öldürürüm, gebertirim dedi. Ben hemen darp raporu alarak suç duyurunda bulundum. Dışarı çıkarken çekinecek hale geldim artık her gören iyi misin diye soruyor. Bu durum.beni çok etkiledi. Daha önce böyle bir şey hiç yaşamadım.Kadın çalışmıyor ev hanımı ben şimdi tazminat davası açabilir miyim? Bilgi verirseniz çok sevinirim

• Kasten yaralama suçu mağduru dava zamanaşımı süresi içinde her zaman tazminat davası açabilir. Sizin de manevi tazminat davası açma hakkınız mevcuttur.