HAGB Kararı ve Memuriyetten ihraç

• Ocak 2000 ayında meydana gelen bir olayda As.Ceza K.nun 131/1 md gereği 3.8.2004 tarihinde 1 yıl ağır hapis ve Tck 62 gereği 1/6 indirimle neticede 10ay ağır hapis cezası aldım. Bu nedenle başkaca bir kovuşturma yapılmaksızın TSK.dan re'sen emekliye sevk edildim. Sonrasında yapılan kamu hukuku davasında Eylül 2006 da; aynı madde gereği 10ay hapıs ve bununda 900tl paraya çevrilmesine, Aralık 2013 te ise (son olarak) 10 ay hapıs cezasına HAGB.na ve Kurulan hükmün hükümlü hakkında bir hukuki sonuç doğurmamasına, 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına karar verildi. ve 27.7.2014 tarihinde kesinleşti. (Her ne kadar zimmetten hüküm giymeme rağmen fiili olarak hiç bir şekilde aşırma vb. yaşanmamıştır.) Bu karar gereği meslekten atıldım. HAGB. kararından sonra AYİM e başvurdum ve hakkımda verilen atılma kararının iptalini istedim. Ancak süreyi geçirdiğim gerekçesiyle reddedildi. Bahsedilen denetim süre 6 ay sonra doluyor. HAGB. gerekçesinin hükümlüye bir yeni şans verilmesi, hakkında verilen hükmün bu nedenle kaldırılması olduğunu çeşitli hukuki çalışmalardan okudum. Ne yapılması lazım bundan sonra... Teşekkürler.