Toplu Taşımada Rahatsızlık Vermenin Cezai Yaptırımı Nedir ?

• Merhabalar. "Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma" ve "Cinsel Taciz Suçu ve Cezası" adlı makalelerinizi okudum ve yaşadığım olayı hangisinin kapsadığına ya da ikisinden birinin kapsayıp kapsamadığına karar veremedim.
    Bugün yaşadığım bir olaydan bahsetmek isterim. Her zaman kullandığım otobüse bindim ve daha sonra aktarma yapmak üzere tramvay durağına geçtim. Her zamanki gibi durağın en arkasına yürüdüm. Bu sırada durağın ön taraflarında sırıtarak bana bakan bir adam vardı. Otobüste de birlikte gelmiştik, daha önce birkaç kez görmüştüm ve bakışları beni yine rahatsız etmişti. Fakat sadece bakmakla kalmadı. O durağın önünde ben arkasında olmama rağmen, 1-2 dakika bekledikten sonra, en arkaya yanıma geldi. Yine yüzündeki rahatsız edici gülümsemesiyle bana bakıyordu. Rahatsızlık hissettim ve biraz sonra durağa gelen tramvaya binip arkada olmama rağmen en öne yürüdüm. Adam arkada bir koltuğa oturdu, hala beni görebiliyor ve bana bakıp gülüyordu. Birkaç durak sonra bu sefer de koltuğundan kalkıp bana yakın ve beni görebileceği bir koltuğa oturdu. Hala alenen bakıp sırıtıyordu. Bunun hukuken takibe girip girmediğinden emin değilim ama esasında kapalı alanda dahi olsak kelimenin tam anlamıyla beni takip ediyordu. Çok rahatsız oldum ve yanına gidip bir problem olup olmadığını sordum, bana neden gülümseyerek baktığını neden ben nereye gidersem oraya geldiğini ve çok rahatsız olduğumu belirttim. Bana hakaret etmeye ve yaptığı şeyi inkar etmeye başladı. Daha sonra kendimi çok kötü hissettiğim ve sinirlendiğim için tramvayı terk etmek zorunda kaldım. Yaklaşık 1-1,5 yıl önce kadar da otobüs saatlerimiz aynıydı ve aslında buna benzer birkaç olay yaşadım fakat o dönem tramvayın kalabalık olacağı bir saatte denk geldiğimiz için pek takip edemiyordu. Bugün ise pazar ve tramvay sakindi ve daha rahat yapabildi bunu. Sözlü ya da fiziksel temasa dayalı bir durum yok fakat beni açıkça rahatsız eden bir durum var ortada Baran Bey ve şikayetçi olup olamayacağımı, ne gerekçeyle şikayetçi olabileceğimi sormak isterim. Şimdiden teşekkür ederim.