Hakaret Suçu ve Denetimli serbestlik

• Hagb'nin açıklanması sonucunda 3 ay 10
    günlük hapis cezasına denetimli serbestlik uygulanabilir mi? Suç =hakaret vb. Lütfen yardımcı olun çok acil

• Denetimli serbestlik, çeşitli biçimlerde ortaya çıkan bir ceza hukuku kurumudur. Cezanın infazı aşamasında da denetimli serbestlik mümkündür. Hagb kararı (hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı) açıklandıktan sonra 3 ay 10 günlük hüküm istinaf kanun yolundan sonra kesinleşecektir. Ceza kesinleştikten sonra infaz aşamasında denetimli serbestlik uygulamasınadan yararlanabilirsiniz.

• @avukat-baran-doğan ilginize teşekkürler

• Avukat bey hayırlı aksamlar basit yaralama ve tehdit sucundan 10 ay hapis cezası aldım sure tutum istedim karar tarafıma teblig edilince istinaf mah.temyiz edeceyim aklımda soru isareti olan konu ise 2011 yılında cezaevine girdim ve 2015 yılında tahliye oldum cezamı mukerrir olarak yqttım ancak denetim serbestlik ve infazımi tamamladm hakim ise 10 aylık hapis cezamı ertelemesi ve para cezasına cevirmem mumkun degil dedi tm kabulumdur ancak bn bu 10 aylık hapis cezamı acık ve denetim haklarımdan yararlanmam mumkunmudur sormak istedigim diger soru ise haklarmdan faydalanmam mumkun degil ise belli bir kefaletle sureyi uzatma hakkına sahipmiyim rahatszvettim icin ozur dilerim.